Draga braćo i sestre! Poštovani župljani!

Na dan svetkovine Sv. Josipa, zaručnika BDM i zaštitnika Crkve i naše Domovine, objavljene su Odredbe biskupa Hrvatske biskupske konferencije, kojima su donesene mjere u suočavanju s pandemijom koronavirusa.

Od dana, 20.03.2020. kao što znate nema liturgijskih slavlja u našim Crkvama.

Zbog lakše organizacije i sigurnosti neće biti otvorena Misericordia nego samo naša Katedrala po rasporedu:

Katedrala Uznesenja Marijina biti će otvorena utorkom i petkom od 9:00 do 12:00 sati i nedjeljom  od 10.00 do 12:00 sati u kojoj će biti izložen Presveti Oltarskim Sakrament

1. samo za osobnu molitvu zdravih vjernika koji su bez simptoma akutne plućne bolesti;
  2. u crkvi istodobno smije biti prisutno najviše deset osoba pazeći pritom da razmak između osoba bude barem 2 metra;
  3. crkva otvorena za vjernike mora imati stalno otvorena vrata, uz mjere pojačane higijene i svakodnevnog čišćenja.

Slavlje sakramenta ispovijedi i bolesničkoga pomazanja ne može se slaviti do daljnjega, osim u smrtnoj pogibelji.

Slavlja kršćanskih sprovoda dopuštena su uz strogo pridržavanje zdravstvenih i sigurnosnih uputa mjerodavnih državnih institucija. Pokojnici će biti sprovedeni i pokopani u prisutnosti najbliže rodbine, a mise za pokojne bit će slavljene nakon ukidanja ovih mjera.

Župni ured do daljnjega ne radi ali ipak, u slučaju neke informacije možete se javiti telefonski na mobitel: 098/9328484

Sigurno da nam je kao vjernicima teško prihvatiti ovu odluku znajući važnost sv. Mise za naš vjernički život. Ipak, dužni smo ih prihvatiti čvrstom vjerom i molitvom da ovaj virus čim prije nestane.

Iz tog razloga, napominjem i pozivam sve vjernike na osobnu i obiteljsku molitvu, razmatranje Svetoga pisma, post...

Svaku večer u 18:00 sati u Katedrali Uznesenja Marijina prikazivati ću sv. Misu bez prisustva naroda a nedjeljom u 9:00 sati. Nastojat ćemo da se nedjeljna sv. Misa prenosi putem facebooka.

Neka nam Gospodin po zagovoru Gospe od Zdravlja, Sv. Tome i Sv. Maura zaštitnika naših biskupija i Bl. Miroslava Bulešića, isprose snagu, vjeru i pouzdanje a svima bolesnima zdravlje duše i tijela.

Božji blagoslov!

Don Rikardo Lekaj, župnik

SVE MISE SU OTKAZANE DO DALJNJEGA!