Župa Uznesenja Blažene Djevice Marije Pula
Katedrala Uznesenja Blažene Djevice Marije
  1. U našoj župi se održava pobožnost križnog puta utorkom u katedrali u 30, i nakon toga je večernja misa, taj dan nema  svete mise u Misericordiji nego u Katedrali, a petkom je Križni Put u Misericordiji u 18.30.
  2. U petak u Misericordiji je klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom od 9 do 18:30 i prilika za ispovijed od 9 do 13 sati.
  3. U subotu u župnoj dvorani bit će župna kateheza za prvopričesnike: u 10 sati za hrvatsku grupu i u 10:45 za talijansku grupu. Župna kateheza za krizmanike je svake nedjelje nakon župne mise u 10:30.
  4. Caritas naše biskupije je započela humanitarnu pomoć za Ukrajinu. Svoj novčani prilog možete darovati nakon mise. Prikupljena sredstva proslijedit ćemo Biskupijskom caritasu, koji će preko svoje sigurne mreže pomoć raspodijeliti tolikim potrebnim izbjeglicama i stradalnicima.
  5. Popunjeni Upitnik koji ste preuzeli prošle nedjelje, možete nam vratit nakon mise.
  6. Sljedeće nedjelje je Nedjelja Muke Gospodnje (Cvjetnica), koja započinje Veliki Tjedan i ujedno nas uvodi u otajstvo muke, smrti i uskrsnuća Isusa Krista. Pozivamo vas za pomoć u čišćenju i sređivanju katedrale za cvjetnicu sljedeće subote u 9.30 sati. Svečani obredi u katedrali započinju u nedjelju procesijom sa palmama u 10.sati iz Foruma prema katedrali. Svetu misu predvodit će mons. Ivan Milovan – porečki i pulski biskup u miru.

Raspored misa i kateheza

Mise zornice

05:45 - Katedrala, jutarnja molitva časoslova (ulaz iz Kandlerove ulice)

06:30 - Katedrala mise zornice svako jutro (od ponedjeljka do petka)

Mise kroz tjedan

Katedrala u 8:00 ili 17:00 (ako su naručene sv. mise)

18:00 - Misericordija, Franjevački samostan sv. Franje (zimsko računanje vremena)

19:00 - Misericordija, Franjevački samostan sv. Franje (ljetno računanje vremena)

Mise nedjeljom

08:00 - Misericordija

09:00 - Katedrala u 9:00 (na talijanskom jeziku/ messa in italiano)

10:30 - Katedrala u 10:30 Misa za narod

11:30 - Franjevački samostan sv. Franje

18:00 - Misericordija, Franjevački samostan sv. Franje (zimsko računanje vremena)

19:00 - Misericordija, Franjevački samostan sv. Franje (ljetno računanje vremena)

KATEHEZE

Prvopričesnici: informacije o katehezama za prvopričesnike potražite u župnim obavijestima

Krizmanici: svake nedjelje nakon župne mise u 10:30

 

Biskupija

Biskup