Župa Uznesenja Blažene Djevice Marije Pula
Katedrala Uznesenja Blažene Djevice Marije

Biskupijski ordinarijat u Poreču, svim svećenicima i vjernicima Porečke i Pulske biskupije je uputio poziv na dva biskupijska događanja:

  1. U srijedu, 24. kolovoza 2022. godine održat će se svečano misno slavlje na trgu pred župnom crkvom u Svetvinčentu s početkom u 18,00 sati, u povodu 75. godišnjice mučeničke smrti blaženog Miroslava Bulešića. Svečanu misu predvodit će mons. Milan Zgrablić, novoimenovani zadarski nadbiskup koadjutor u zajedništvu s nad/biskupima Riječke metropolije i svećenicima. Pozivamo i sve naše svećenike da se pridruže toj svečanosti, te da u svojim župama tog dana ukinu večernje mise, a sve vjernike pozovu da se i oni okupe tog dana u Svetvinčentu. Neka i naša nazočnost tog dana u Svetvinčentu bude zahvala Bogu za dar Blaženika. U srijedu nema večernje Sv. mise nego bit će u Misericordiji u jutro u 8:00 sati
  2. Najavljujemo i pozivamo sve svećenike i vjernike Porečke i Pulske biskupije da se odazovu na redovito hodočašće Majci Božjoj Trsatskoj, u subotu, 3. rujna 2022. godine. Svečanu koncelebriranu misu u 11,00 sati predvodit će mons. Milan Zgrablić, zadarski nadbiskup koadjutor. Neka se prijave oni koji žele poći s autobusom. Autobus kreće sa veslačkog u 7:15, cijena je 100 kn, prijavite se što prije zbog organizacije autobusa.

U petak u Misericordiji je klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom od 9 do 19:00 sati i prilika za sv. ispovijed od 9:00-13:00.

Raspored misa i kateheza

Mise zornice

05:45 - Katedrala, jutarnja molitva časoslova (ulaz iz Kandlerove ulice)

06:30 - Katedrala mise zornice svako jutro (od ponedjeljka do petka)

Mise kroz tjedan

Katedrala u 8:00 ili 17:00 (ako su naručene sv. mise)

18:00 - Misericordija, Franjevački samostan sv. Franje (zimsko računanje vremena)

19:00 - Misericordija, Franjevački samostan sv. Franje (ljetno računanje vremena)

Mise nedjeljom

08:00 - Misericordija

09:00 - Katedrala u 9:00 (na talijanskom jeziku/ messa in italiano)

10:30 - Katedrala u 10:30 Misa za narod

11:30 - Franjevački samostan sv. Franje

18:00 - Misericordija, Franjevački samostan sv. Franje (zimsko računanje vremena)

19:00 - Misericordija, Franjevački samostan sv. Franje (ljetno računanje vremena)

KATEHEZE

Prvopričesnici: informacije o katehezama za prvopričesnike potražite u župnim obavijestima

Krizmanici: svake nedjelje nakon župne mise u 10:30

 

Biskupija

Biskup Ivan Štironja