Župa Uznesenja Blažene Djevice Marije Pula
Katedrala Uznesenja Blažene Djevice Marije
  1. Svaki utorak u Misericordiji organiziramo “ Duhove večeri za mlade“, u 19:00 sati Sveta Misa, a nakon mise klanjanje i slavljene (predvode grupa Jerihon).
  2. U petak Crkva slavi svetkovinu Presvetog Srca Isusova, dan posvećenja svećenika. Naši đakoni Vid Grdadolnik i Tobija Matijević taj dan će po rukama porečkog i pulskog biskupa mons. Ivana Štironje primiti Sv. Red prezbiterata na misi ređenja koja će u pulskoj katedrali Uznesenja Marijina započeti u 18 sati. Naše novoređenike preporučujemo u molitve. Zato u petak zbog ređenja nema večernje mise u Misericordiji u 19:00 sati, nego nakana koja je naručena slavit će se u Misericordiji u jutro u 8:00 sati. I nakon toga će se izložiti Presveto i biti klanjanje do 12:30, i ispovijed također će biti do 12:30.
  3. U nedjelju 9.6.2024 u našoj katedrali u 10:30 bit će Mlada Misa našeg mladomisnika vlč.Vida Grdadolnika koji je kao đakon bio na praksi u našoj župi. Velika je milost i dar, da možemo sudjelovati na Mladoj Misi, zato vas pozivamo da se odazovete u što većem broju.

Raspored misa i kateheza

Mise zornice

05:45 - Katedrala, jutarnja molitva časoslova (ulaz iz Kandlerove ulice)

06:30 - Katedrala mise zornice svako jutro (od ponedjeljka do petka)

Mise kroz tjedan

Katedrala u 8:00 ili 17:00 (ako su naručene sv. mise)

18:00 - Misericordija, Franjevački samostan sv. Franje (zimsko računanje vremena)

19:00 - Misericordija, Franjevački samostan sv. Franje (ljetno računanje vremena)

Mise nedjeljom

08:00 - Misericordija

09:00 - Katedrala u 9:00 (na talijanskom jeziku/ messa in italiano)

10:30 - Katedrala u 10:30 Misa za narod

11:30 - Franjevački samostan sv. Franje

18:00 - Misericordija, Franjevački samostan sv. Franje (zimsko računanje vremena)

19:00 - Misericordija, Franjevački samostan sv. Franje (ljetno računanje vremena)

KATEHEZE

Prvopričesnici: informacije o katehezama za prvopričesnike potražite u župnim obavijestima

Krizmanici: svake nedjelje nakon župne mise u 10:30

 

Biskupija

Biskup Ivan Štironja