1. U četvrtak Crkva slavi Sv.Petra i Pavla, na poseban način slavi se Sv. Pavao u župi sv. Pavla na Vidikovcu.
  2. Od petka do ponedjeljka neće biti večernje mise u Misericordiji, a misne nakane koje su bile naručene u Misericordiji, bit će služene u katedrali.
  3. U petak u katedrali je klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom od 9 do 19 sati i prilika za sv. ispovijed.
  4. Pozivamo Vas na proslavu sv. Tome ap., zaštitnika Pulske biskupije i grada Pule, 30. 6. – 3. 7. 2023.
    • Ove godina proslava svetkovine sv. Tome apostola, zaštitnika Pulske biskupije i grada Pule donosi dvije bitne novosti.
    • Po prvi put procesija s kipom sv. Tome ulicama starogradske jezgre
    • Ove godine, izvanredno, sudjeluju hrvatski misionari

Trodnevna duhovna priprema

I ove će godine u pulskoj Katedrali Uznesenja Marijina u Puli uoči proslave svetkovine sv. Tome apostola, zaštitnika Pulske biskupije i grada Pule, biti održana trodnevna duhovna priprava. Prve večeri, u petak, 30. lipnja u 18:30 započinje pobožnost krunice, a u 19 sati sveta misa koju će predvoditi vlč. Wojciech Wlazlo, svećenik Labinskog dekanata. Druge večeri, u subotu, 1. srpnja, u 18:30 započinje pobožnost krunice, a svetu misu u 19 sati predvodit će vlč. Damir Štifanić, svećenik Vodnjanskog dekanata. U nedjelju, 2. srpnja, misu poldanicu za puk s početkom u 10:30 predvodit će jedan hrvatski misionar.  Nedjelju navečer, uoči svetkovine, u 18:30 započinje svečana molitva prve večernje na čast sv. Tome ap., a misu u 19:00 sati predvodit će preč. Marijan Jelenić, kanonik pulskog Stolnog kaptola sv. Tome apostola.

Koncert klasične glazbe na čast sv. Tome ove će godine, po završetku mise trećega dana trodnevnice, u nedjelju, 2. srpnja održati mag. mus. bariton Cvetan Pelčić uz pratnju na orguljama mr. art. Eduarda Kancelara. Koncert će započeti u 20:30.

Svetkovina sv. Tome apostola – procesija i gostovanje hrvatskih misionara

Svetkovina sv. Tome, zaštitnika Pulske biskupije i grada Pule, u ponedjeljak, 3. srpnja, bit će proslavljena svečanim koncelebriranim misnim slavljem pod predsjedanjem mons. Ivice Petanjka, biskupa krčkog, uz koncelebraciju biskupa i svećenika Porečke i Pulske biskupije te sudjelovanje hrvatskih misionara.

Procesija s kipom sv. Tome ulicama Pule

Ove će godine po prvi put nakon svečanog misnog slavlja, koje će u pulskoj katedrali započeti u 18 sati, biti održana procesija s kipom sv. Tome ulicama starogradske jezgre Pule. Procesija će iz katedrale, preko Trga sv. Tome, krenuti Kandlerovom ulicom, potom Ulicom Sergijevaca, ispod Slavoluka Sergijevaca, Trgom Portarata, Giardinima,  Carrarinom ulicom te Kandlerovom ulicom natrag do katedrale gdje će uslijediti svečani blagoslov s relikvijom sv. Tome.

Nakon svečanog blagoslova, na Trgu sv. Tome, ispred katedrale, podno zvonika, uslijedit će koncert suvremene duhovne glazbe na kojem će nastupiti pulski kantautor Bruno Krajcar i sestre Palić.