Svake subote u župnom uredu su župne kateheze za prvopričesnike: u 10h za hrvatsku grupu, a u 10.45 za talijansku grupu.
Kateheze za krizmanike su svake srijede u 17h za talijansku grupu i svake nedjelje nakon župne mise u 10:30 za hrvatsku grupu.

1. U srijedu, uoči Svetkovine Svih Svetih, bit će misa u Misericordiji u 18h i molitveno bdijenje pod naslovom: „Svetost pobjeđuje“.
  2. U četvrtak crkva slavi svetkovinu Svih Svetih. Svete mise bit će u 8.sati u Misericordiji, u 9.sati u Katedrali – na tal. jeziku, u 10:30 u Katedrali i u 15.sati na gradskom groblju kod križa.
    Taj dan neće bit večernje sv.mise u Misericordiji, jer je misa u 15.sati na gradskom groblju.
  3. U petak crkva slavi Dušni Dan – spomen svih vjernih mrtvih. Svete mise bit će u: 10:00 sati u katedrali (na tal.jeziku), u 15.sati na gradskom groblju i u 18.sati u Misericordiji – za sve pok. svećenike iz naše župe.
    Zbog spomena svih vjernih mrtvih ovaj petak neće biti cjelodnevno klanjanje u Misericordiji.

Od slijedeće nedjelje radi promjene računanja vremena na zimsko doba, svete mise koje su naručene u katedrali bit će u 16.sati, a u Misericordiji u 18.sati.

1.    U četvrtak 4. listopada Crkva slavi blagdan Sv. Franje Asiškog. Svečana sv. misa bit će u crkvi Sv. Franje u 11.30.

2.    U petak Crkva slavi blagdan Sv. Faustine Kowalske. U zajedništvu sa sestrama i štovateljima milosrdnog Isusa slavit ćemo svečanu misu u 19. sati u Misericordi. Sv. misu predvodi vlč. Goran Levak. Prije sv. mise u 18. sati bit će razmatranje pred Presvetim.

3.    U nedjelju, nakon sv. mise u 10.30, u katedrali bit će susret roditelja kandidata za prvu pričest i za sv. krizmu