1. U petak je klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom u Misericordiji od 9 do 19 sati i prilika za sv. Ispovijed od 9.00 do 12.30.
  2. Podsjećamo da naša župa organizira hodočašće u Svetu zemlju od 28.11. do 5.12.2023. Svi zainteresirani mogu se javiti župniku. Detaljne informacije možete pronaći na oglasnoj ploči u podnožju crkve. Potičemo vas da ne propustite jedinstvenu priliku te se prijavite što prije jer je preostalo svega još nekoliko mjesta.
  3. U subotu u 10:00 sati bit će čišćenje i uređenje katedrale za proslavu Velike Gospe, pozivamo vas da se odazovete za pomoć.
  4. U utorak, 15. kolovoza, na samu svetkovinu Uznesenja BDM svete mise bit će:
  • u 8. sati u Misericordiji,
  • u 9. sati u katedrali na talijanskom jeziku,
  • u 10.30 u katedrali, predvodi preč. Marijan Kancijanić, kanonik Pulskog stolnog kaptola Sv.Tome
  • u 19. sati večernja sv. misa u katedrali, predvodi vlč. Darko Zgrablić, župnik Svetvičenta i Juršići

5. Naša biskupija nas poziva da se svi odazovemo na 76. godišnjicu mučeničke smrti blaženog Miroslava Bulešića.

• U Lanišću, u župi mučeništva bl. Miroslava, na uočnicu, 23. kolovoza, svečano misno slavlje u 18 sati predvodit će naš biskup Ivan Štironja.
  • četvrtak 24. kolovoza 2023. godine održat će se svečano misno slavlje 18 sati Svetvinčentu, u povodu 76. godišnjice mučeničke smrti blaženog Miroslava Bulešića. Svečano misno slavlje predvodit će mjesni biskup Ivan Štironja, u zajedništvu s nad/biskupima Riječke metropolije i svećenicima.
  • Za te dane na razini župa u našem gradu organizira se autobus za Lanišće i Svetvinčenat, ako netko želi poći autobusom javite se nama u župi.

Biskupijski ordinarijat u Poreču, svim svećenicima i vjernicima Porečke i Pulske biskupije je uputio poziv: Najavljujemo i pozivamo sve svećenike i vjernike Porečke i Pulske biskupije da se odazovu na redovito hodočašće Majci Božjoj Trsatskoj, u subotu, 2. rujna 2023. godine.  Svečanu koncelebriranu misu u 11,00 sati predvodit će naš biskup mons. Ivan Štironja. Neka se prijave oni koji žele poći s autobusom. Autobus kreće sa veslačkog u 7:15, cijena je 10 eura, prijavite se što prije zbog organizacije autobusa.