U subotu, 9. lipnja 2018., godine u pulskoj katedrali Uznesenja Blažene Djevice Marije održano je svećeničko ređenje. Po rukama porečkog i pulskog biskupa mons. dr. Dražena Kutleše red prezbiterata primili su: Janez Barborič  iz Novog Mesta u Sloveniji, Boško Čatlak iz Sinja, Damir Štifanić iz Pule i Bartosz Pawlik iz mjesta Kalisz u Poljskoj.

Svi kandidati su red đakonata primili 25. studenog 2017. godine također u Puli, i svi su sada zaređeni za Porečku i Pulsku biskupiju. Biskup je misno slavlje predvodio uz koncelebraciju osamdesetak svećenika. Osim rodbine i prijatelja ređenika misi je nazočilo i mnogo vjernika iz raznih dijelova Porečke i Pulske biskupije.

Više o ovom značajnom događaju pročitajte ovdje.